Gdzie szukać fotografa ślubnego?

Było już o tym jaki powinien być najlepszy fotograf ślubny, było też o tym czy warto zdecydować się na kogoś kto się dopiero uczy czy raczej celować w profesjonalnego fotografa ślubnego. Dziś będzie o tym, gdzie szukać fotografa ślubnego? To równie ważny temat. Bo, żeby wiedzieć kogo szukać trzeba najpierw wiedzieć gdzie.

I może komuś, kto jeszcze nie planował ślubu wyda się to błahe, jednak jeśli robimy coś pierwszy raz, to często nie zdajemy sobie sprawy z możliwości jakie mamy do wyboru. Poznanie ich wszystkich i wybór najlepszej zajmuje sporo czasu. Dlatego dziś w jednym poście skondensuję wiedzę na temat tego, gdzie szukać fotografa na swój ślub.

Fotograf ślubny z polecenia

Jeśli Wasi bliscy znajomi lub rodzeństwo organizowali niedawno ślub, to macie nieco przetarte szlaki i najłatwiej będzie podpytać ich o to, gdzie szukali usługodawców na swój wielki dzień. Na weselu, na którym byliście gośćmi możecie podpatrzeć fotografa „w akcji”. Macie zatem już obraz tego jak pracuje, jak się zachowuje. Z relacji znajomych otrzymacie informacje z pierwszej ręki, jak oni oceniają współpracę z danym fotografem, co im się podobało i jak się czuli w towarzystwie tej osoby. W przypadku pozostałych rozwiązań ciężko będzie ocenić to wcześniej niż po własnym weselu.

Jeśli znajomi polecają Wam fotografa, który wykonał ich reportaż, świadczy to też o tym, że są zadowoleni z finalnego efektu, czyli samych zdjęć. A to czy Wam one się spodobają możecie ocenić podczas wspólnego wieczoru, w trakcie którego wspólnie obejrzycie zdjęcia, jakość albumów czy innych produktów z oferty.

Targi ślubne

Targi ślubne to kolejna bardziej tradycyjna forma poszukiwania fotografa na ślub i wesele. Plusem tego rozwiązania jest możliwość wybrania się konkretnie na te targi, których styl odzwierciedla klimat Waszego wesela. Jeśli do tej pory mieliście obraz wielkiej zatłoczonej hali i miliona wystawców wciskających Wam ulotki to gwarantuję, że miło się rozczarujecie.
Targi ślubne umożliwiają znalezienie wielu usługodawców w jednym miejscu.
Ja z całego serducha polecam Wam Silesia Wedding Day, które swoim klimatem i charakterem potrafią zauroczyć. To nie są zwykłe targi! Gdy już się tam znajdziecie, to nie będziecie chcieli wyjść. Po pierwsze wszechotaczające piękno prac, stoisk, starannie wyselekcjonowani wystawcy, po drugie atmosfera…
Targi, to nie tylko wizualizacja portfolio, ale również rozmowa. To ona, moim zdaniem stanowi największe „za”, gdyż daje Wam okazje do lepszego poznania fotografa i może mieć decydujący wpływ na Waszą finalną decyzję.

Gdzie szukać fotografa ślubnego?

Gdzie jeszcze możecie szukać fotografa ślubnego?
Oczywiście tam, gdzie dziś można znaleźć wszystko…
W internecie!

Wyszukiwarka Google

Wpisując frazy „fotograf ślubny„, „fotografia ślubna” czy „fotograf na wesele” jesteście w stanie szybko odnaleźć ogromną ilość stron www fotografów ślubnych. Jeśli jednak zależy Wam na tym, by był on z najbliższej okolicy warto uwzględnić w wyszukiwaniu lokalizację. Zaoszczędzicie przy tym czas, poświęcony na przeglądanie stron fotografów z drugiego końca Polski (jeśli zależy Wam na uniknięciu kosztów związanych z dojazdem usługodawcy).

Szukając fotografa w ten sposób, warto przejrzeć więcej niż trzy pierwsze strony wyników wyszukiwania, jednak na takie poszukiwania zarezerwujcie sobie więcej czasu.

Portale ślubne

Istnieje również wiele portali ślubnych takich jak np. Wedding.pl czy planujemywesele.pl Które stanowią bazę usługodawców ślubnych.  Umożliwiają one wyszukiwanie uwzględniające lokalizację, budżet czy zakres oferty. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które warto rozważyć szukając fotografa ślubnego!

Wedding.pl dajana rutkowska fotografia
Portale społecznościowe

Facebook, Instagram, Pinterest – jeśli macie profil, na którymkolwiek z tych portali możecie śmiało użyć go, by wyszukać fotografa na swój ślub. Często nie trzeba szukać daleko, ponieważ zdarza się, że mamy fotografa ślubnego wśród naszych znajomych i wyświetlają nam się aktualizacje dotyczące tego fanpage. A może w ostatnim czasie, któryś ze znajomych wrzucił kilka zdjęć z własnego ślubu? To dobra okazja, by odwiedzić profil ich autora.

dajana rutkowska fotografia facebook

Oczywiście istnieją również inne serwisy ogłoszeniowe, na których znajdziecie ogłoszenia fotografów ślubnych. Nie warto jednak skupiać się na ogłoszeniach, które wzbudzają Wasze wątpliwości pod względem autentyczności. Pamiętajcie, że jak w każdej branży, również w tej zdarzają się osoby, które nie grają uczciwie.
Mam na myśli posługiwanie się nieswoimi pracami, pobieranie całości wynagrodzenia przed realizacją zlecenia, a następnie znikanie bez śladu. Jeśli wydaje Wam się, że takie rzeczy mają miejsce tylko w telewizji to uwierzcie mi, że tak nie jest. Sama miałam okazję ratować Parę, która została wystawiona do wiatru przez takiego nieuczciwego fotografa (tu serdeczne pozdrowienia dla Klaudii i Łukasza). Wszystko skończyło się dobrze, bo udało mi się uwiecznić ich dzień i mają piękną pamiątkę!

Dlatego pamiętajcie, żeby decyzję podejmować nie tylko serduchem 🙂

Czytaj również:

Profesjonalny fotograf ślubny czy znajomy amator?
Jaki powinien być najlepszy fotograf ślubny cz.1
Idealny fotograf ślubny – cechy