Jak w praktyce wygląda realizacja sesji ciążowej?

Sesja ciążowa w praktyce – co musisz wiedzieć

Do napisania dzisiejszego posta zainspirowała mnie jedna z klientek, która przed zapisaniem się na sesję ciążową zadała mi mnóstwo pytań. I  rzeczywiście większość wiedzy jaką tu przekazuję dotyczy głównie reportaży ślubnych. Więc możesz nie wiedzieć jak w praktyce wygląda realizacja sesji ciążowej lub jakiejkolwiek sesji kobiecej u mnie.

Nadrabiam więc zaległości i śpieszę z dawką wiedzy, na temat tego na co się piszesz bookując u mnie sesję.

Kiedy najlepiej wykonać sesję ciążową?

Na sesję ciążową warto się wybrać między 7 a 8 miesiącem ciąży, gdy brzuszek już jest ładnie podkreślony. Oczywiście zdarzało mi się wykonywać takie sesje 2 tygodnie przed porodem (tu pozdrawiam Paulinę), jednak musisz wziąć pod uwagę, że nie wiesz jak będziesz się czuła w terminie tak zbliżonym do daty porodu. Szkoda odwlekać w czasie wykonanie zdjęć, jeśli potem się okaże, że nie podołasz i trzeba będzie zrezygnować z tak cudownej pamiątki.

Zapisy na sesję ciążową

Łatwiej o terminy poza sezonem ślubnym i tu często miesiąc czy dwa tygodnie wystarczą, by dograć wszelkie szczegóły. Jednak jeśli wiesz, że będziesz chciała wykonać sesję ciążową latem to warto zapisać się nawet 3 miesiące wcześniej. Głównym powodem jest fakt, iż śluby to dziś już nie tylko soboty. Jeśli fotograf ma tak intensywny sezon jak ja, to po prostu pracuje od świtu do nocy nad materiałem.

Jak przygotować się do sesji ciążowej

Najczęściej poza opowiedzeniem mi jak chcesz, by wyglądała ta sesja Twoje troski się kończą 🙂
Jeśli decydujesz się na pełen pakiet, czyli sesję z wizażem i stylizacją, to o nic nie musisz się martwić. Przed samą sesją wizażystka wykonuje makijaż u siebie w salonie lub w miejscu wykonania sesji. Wszystko jest zależne od Twojej mobilności oraz tego, na co możemy sobie pozwolić w miejscu wykonania zdjęć.

Jeśli chcesz, możesz zabrać na sesję jakieś zabawki lub gadżety symbolizujące płeć dziecka, będzie to doskonałe uzupełnienie dla portretowych ujęć.

Miejsce sesji

Sesję ciążową możemy wykonać w studio – co polecam zwłaszcza zimą. Nie tylko dlatego, że jest tam cieplej, ale również dlatego, że nawet wczesną wiosną czy późną jesienią, gdy temperatura jest jeszcze znośna to drzewa mogą być totalnie pozbawione liści a na dworze może być szaro. Taka sceneria nie zawsze współgra z tym co chcemy pokazać na zdjęciach. A chcemy pokazać radość! Radość oczekiwania!

Alternatywą dla studia jest Twoje mieszkanie lub palmiarnia. W mieszkaniu możemy uchwycić intymną atmosferę towarzyszącą Tobie i partnerowi, w tym szczególnym czasie oraz przepełniającą Was radość. Palmiarnie bywają zatłoczone, ale da się w nich zrobić naprawdę magiczne i unikatowe ujęcia. No i jest tam zdecydowanie ciepło!

Czy muszę kupować ubrania?

Nie, stylizacjami zajmuję się ja. Nie ponosisz żadnych kosztów z tym związanych. Ewentualnie jeśli chcesz by część zdjęć była wykonana w Twojej garderobie, to możesz ją zabrać na sesję. Stylizacje wyszukuję w oparciu o podane przez Ciebie wymiary. Konsultuje z Tobą ich styl, by mieć pewność, że mamy spójną wizję, a Ty będziesz się czuła w nich swobodnie i kobieco!

Gdzie się spotykamy?

To kolejne, kluczowe pytanie. Wszystko zależy od wspólnych ustaleń. Jeśli widzimy się w trójkę, czyli ja, Ty i wizażystka to zazwyczaj ma to miejsce w studio makijażystki i razem jedziemy na sesję. Jeśli jest to sesja bez wizażu to bardziej prawdopodobne, że spotkamy się na miejscu wykonania sesji.

Ile zdjęć otrzymam i kiedy?

Czas jaki potrzebuję na obróbkę z sesji oscyluje między dwoma tygodniami a jednym miesiącem. Oczywiście zdarza się i tak, że i po trzech dniach oddaję cały materiał. Wszystko zależy od tego, ile aktualnie mam zleceń. Jednak zawsze jako priorytet stawiam sobie byście jak najwcześniej mogły cieszyć się swoimi chwilami uchwyconymi na zdjęciach.

Minimalna ilość zdjęć z sesji to 15. Jeśli będzie 20 pięknych ujęć, to nie dopłacasz za te ponadplanowe. Super, co? 😉

sesja ciążowa co musisz wiedzieć

sesja ciążowa co musisz wiedzieć

studyjna sesja ciążowa Katowice

studyjna sesja ciążowa Katowice

sesja ciążowa w praktyce

sesja ciążowa w praktyce