Sesja w dniu ślubu czy w inny dzień?

Sesja w dniu ślubu czy w inny dzień? To jedno z podstawowych pytań Par młodych. Co jest lepsze? Jakie są wady i zalety obu tych rozwiązań?

Decydując się na reportaż ślubny stajecie przed ważnymi wyborami. Jednym z nich jest decyzja czy plener ślubny wykonać w dniu ślubu czy umówić się z fotografem na inny termin. Oba rozwiązania są dobre. Ale każde ma też swoje wady. Sprawdźcie co jest lepsze dla Was!

Sesja plenerowa w dniu ślubu

Czas na wykonanie sesji w dniu ślubu jest znacznie ograniczony – jest to podstawowa wada tego wyboru. Pozostawiacie gości, którzy wypatrują Waszego powrotu. To w końcu Wasz dzień, więc wszystko kręci się wokół Waszej obecności. Sama sesja powinna uwiecznić  wzajemną miłość i towarzyszące Wam uczucia. Jednak w dniu ślubu często jest dużo stresu, gonitwy z czasem, a wiele rzeczy nie idzie tak jak sobie to wstępnie zaplanowaliście. Dlatego z szacowanych dwóch godzin na sesję w dniu ślubu nagle robi się pół godziny. A to nie zawsze wystarczy by uchwycić wszystko co ważne. Nie jest to jednak powód, by całkowicie rezygnować z tego pomysłu, bo niejednokrotnie nawet 15 minutowa mini sesja w dniu ślubu potrafi pozytywnie zaskoczyć efektami.

W pobliżu miejsca, w którym wyprawiacie wesele może nie być możliwości wykonania sesji zdjęciowej. Takie ograniczenia w scenerii mogą pobudzić kreatywność, ale ciężko o urozmaicone kadry.  Oczywiście możemy wsiąść w auto i przejechać w inne miejsce, by wykonać zdjęcia jeśli tylko znamy okolicę. Dlatego warto wcześniej rozeznać się w terenie, by nie spęczać czasu na bezproduktywnym szukaniu miejscówek w dniu ślubu.

O tym, że deszcz w dniu ślubu potrafi pokrzyżować plenerowe plany chyba nie trzeba wspominać. Pogoda bywa nieprzewidywalna. Jeśli jednak w dniu waszego ślubu możecie obserwować przepiękny zachód słońca to czemu nie pokusić się o kilka, kilkanaście ujęć na jego tle?

Oczywiście są też plusy wykonania sesji ślubnej w dniu wesela. Niewątpliwe zaletą jest, że uwiecznione zostanie to jak wyglądaliście w tym dniu. Makijaż, fryzura, dodatki w postaci bukietu czy butonierki – to wszystko wzbogaci sesję i pokaże detale tego dnia. Decydując się na ujęcia w innym dniu musicie się liczyć z ponownym umówieniem wizażu i fryzury, ale o tym poniżej.

plener ślubny w inny dzień

Sesja poślubna w inny dzień

Na plener w innym terminie macie zazwyczaj kilka godzin lub cały dzień. Nie ma ograniczeń również dotyczących lokalizacji. Jeśli chcecie zrobić plener ślubny w górach, czy nad morzem nic nie stoi na przeszkodzie, by tam jechać. Przy wyborze pleneru ślubnego w innym dniu można zdecydować się na kilka różnych lokalizacji, wtedy efekt końcowy jest bardziej urozmaicony.

Podczas takiej sesji możecie również pokazać swoje zainteresowania. Jeśli lubicie wyprawy górskie, jazdę konną, czy wycieczki rowerowe, warto wykorzystać atrybuty tych pasji na zdjęciach. Ta sesja może być wykonana już „na spokojnie” nie tylko dlatego, że nie ma presji czasu, ale również dlatego, że możecie się skupić tylko na sobie. Cała presja, by dopiąć wszystko na ostatni guzik i gonitwa z czasem jest już za Wami. Wasze uczucia są widoczne jak na dłoni. W głowie nie kłębi się mnóstwo myśli dotyczących wesela, bo macie je już za sobą. A sama sesja poślubna może się okazać pierwszym spokojnym momentem tylko we dwoje.

Są pary, które marzą o sesji w pałacu, są takie, które są tak zgrane z naturą, że nie widzą siebie w scenerii innej niż polany i lasy, a są też takie, które uwielbiają miejską scenerię. Sesja w inny dzień daje Wam swobodę wyboru i pokazania swojego własnego stylu.

Minusem pleneru w innym dniu niż ceremonia jak zapewne się domyśliliście jest ponowne wykonanie makijażu, fryzury, a czasem również bukietu. Czy to dużo w obliczu tak licznych zalet?
Pamiętajcie też, że osobny dzień na plener ślubny to więcej czas – a więcej czasu to więcej zdjęć!

plener ślubny w inny dzień

plener ślubny w inny dzień