Czy sesja zdjęciowa jest stresująca?

Jak opanować stres przed sesją?

Kolejna sesja z Patrycją za mną, tym razem miejska, w samym centrum Katowic. Chyba niczyjej uwadze nie umknęło, że to właśnie z Patrycją działam najczęściej. Sama ostatnio przyznała, że podczas sesji z innymi fotografami nie czuje się tak swobodnie jak ze mną.  Z jednej strony można pomyśleć, że to coś dziwnego, bo jednak Patrycja pozuje już od wielu lat. Jednak ze mną zna się już dobre 10, wie jak się ze mną pracuje i może stąd ten luz podczas sesji?

A może chodzi o coś zupełnie innego?

pewna siebie na sesji zdjęciowej

Większość ludzi, których fotografuję nie ma nic wspólnego z modelingiem, a jednak podczas sesji potrafią opanować stres i pokazać dokładnie te emocje i uczucia, na których najbardziej mi zależy. Jak to się dzieje? Otóż, nigdy nie zaczynam sesji od razu… Nim w ogóle dojdzie do zdjęć mamy już za sobą dużo rozmów, internetowych lub telefonicznych dotyczących pomysłu, miejsca, stylizacji i ogólnie całej organizacji tego przedsięwzięcia. Jest więc czas, by się oswoić z myślą o „pozowaniu”.

Co jest dalej?

Mówmy sobie na „TY”

W dniu sesji najczęściej organizuję też zakupy ubrań jeśli nie decydujemy się na nic z własnej szafy. To z kolei jest czas na to aby lepiej się poznać, dogadać itp. Wiecie o co mi chodzi. Po prostu znaleźć wspólny język zanim przejdziemy do robienia zdjęć. Uważam to za bardzo ważną część tego dnia, ponieważ nie wyobrażam sobie, że podczas sesji panuje sztywna atmosfera i mówimy sobie per Pani. To nie dla mnie 🙂 Ja łączę pracę z rozrywką.

pewna siebie na sesji zdjęciowej

Po prostu dobrze się baw

W trakcie sesji nie obędzie się nigdy bez śmiechu, żartów, anegdotek i przygód. Dlatego czytając opinie na Facebooku, czy też na Google o mojej pracy znajdziecie mnóstwo wzmianek na temat atmosfery jaka panuje podczas sesji. Nie, nie płacę za te słowa klientom 🙂 I nie daje za nie żadnych zniżek 🙂 Więc jeśli czytacie opinie tego typu: „Dajana potrafi na tyle rozluźnić sytuację, że sesja okazała się świetną zabawą. „, „… luźna atmosfera, którą wprowadziła Dajana spowodowały, że czułam się swobodnie i dzięki temu zdjęcia wyszły bardzo dobrze” i „W dzień naszego ślubu przyjechała do nas na przygotowania i od razu rozluźniła napiętą atmosferę.” to wiedzcie, że macie przed sobą nie tylko fotografa, ale po prostu uśmiechniętego człowieka.

Ten post zajął mi dziś 5 minut, co przy standardowym czasie jaki poświęcam na notki (nawet ponad godzinnym) okazuje się być dobrym wynikiem! Dziś nie przejmuję się SEO i innymi rzeczami, po prostu piszę od serca co mi przyszło do głowy na temat mojej pracy.

Miłego weekendu Kochani! Zostawiam Was z piękną Patrycją!

pewna siebie na sesji zdjęciowej

pewność siebie na zdjęciach

jak się nie stresować na zdjęciach

jak się nie stresować na zdjęciach

jak się nie stresować na zdjęciach

pewność siebie na sesji zdjęciowej

pewność siebie na sesji zdjęciowej

jak się wyluzować na zdjęciach

jak się wyluzować na zdjęciach

jak się wyluzować na zdjęciach

jak się wyluzować na zdjęciach