5 rad na piękne zdjęcia ślubne

Godzinami przeglądasz inspiracje ślubne na Pinterest? A może widząc zdjęcia ze ślubu swoich koleżanek zastanawiasz się co Ty możesz zrobić, by i Twoje zdjęcia z tego dnia były piękne? Poza wyborem odpowiedniego fotografa, którego styl prac Ci po prostu odpowiada, możesz sama zadbać o kilka detali, które sprawią, że zdjęcia z Twojego ślubu będą wyglądać jeszcze piękniej.

Poniżej przedstawiam 5 rad na piękne zdjęcia ślubne czyli… jak przygotować się do zdjęć.

Makijaż

Można powiedzieć, że makijaż w dniu ślubu to taka podstawa. Jednak nadal nie każda Panna Młoda decyduje się na wizaż wykonany przez profesjonalistkę.  Nawet jeśli na co dzień sama się malujesz warto w tym dniu oddać się w ręce profesjonalisty. Po pierwsze – oszczędzi Ci to stresu. Każda z nas miewa czasami bad make up day, a to rzęsy nie chcą się podkręcić, a to kreska nie wyjdzie. W dniu ślubu jeszcze łatwiej o tego typu sytuacje, bo przed ceremonią emocje sięgają zenitu, a przecież chcesz wyglądać jak najlepsza wersja siebie!

Po drugie makijaż wykonany przez wizażystkę jest trwalszy. Będziesz mieć pewność, że do końca imprezy pozostanie on widoczny. Warto dołożyć te 150 czy 200 złotych do ślubnego budżetu na profesjonalny wizaż, aby po fakcie nie żałować, bo ślubu i wesela nie powtórzymy. Jeśli plener ślubny macie w innym dniu niż dzień ceremonii pamiętaj, aby zabukować sobie makijaż również na tę okoliczność.

5 rad na piękne zdjęcia ślubne

Makijaż wykonywany przez Klaudia Boruta Makeup

5 rad na piękne zdjęcia ślubne

Miejsce

Przygotowania ślubne zazwyczaj mają miejsce w rodzinnym domu, a nie hotelowym apartamencie. Zadbaj więc o to by ta „sceneria” korzystnie prezentowała się na zdjęciach. Nie mam tu na myśli remontu, przemalowywania ścian czy innych wariacji. Jednak rozejrzyj się przed przybyciem fotografa i usuń z pola widzenia rzeczy, których nie chcesz na zdjęciach. Tempo przygotowań ślubnych jest często podkręcone, dlatego nie zawsze pamiętamy o tym, aby schować do szafki krem do rąk, który leży na biurku lub ubrania, w których spędziłyśmy poranek. Te drobne rzeczy pozostawione na wierzchu często psują efekt nawet najlepszej fotografii.

Zadbaj też o to, by pokój, w którym będziesz się przygotowywać był w miarę możliwości przestrzenny i jasny. Dobrej jakości zdjęcia maluje światło. Najlepszym sprzymierzeńcem będzie światło słoneczne, więc koniecznie przeanalizuj, w którym pokoju wpada go odpowiednio dużo.

detale ślubne - co przygotować
detale ślubne - co przygotować
Dodatki

Gdy schowasz już zbędne przedmioty, przygotuj te, które mogą przydać się fotografowi. Mam na myśli bukiet, obrączki, buty ślubne, suknię… A u narzeczonego krawat lub muchę, buty czy spinki do mankietów. Na początkowym etapie makijażu fotograf nie marnując cennego czasu zajmie się uwiecznieniem detali. Te ujęcia będą stanowy idealne dopełnienie reportażu z dnia ślubu.

detale ślubne - co przygotować

5 rad na piękne zdjęcia ślubne

Postawa

Pamiętaj o tym, że w dniu Twojego ślubu obiektywy skierowane są na Ciebie. Zdjęcia będzie Ci robić nie tylko wynajęty na tę okoliczność fotograf, ale też rodzina i przyjaciele zaproszeni na uroczystość. Każdy chce mieć chociaż jedno ujęcie Panny Młodej. Oczywiście nie da się uniknąć zdjęć, na których wyglądamy niekorzystnie, ale możemy znacznie zmniejszyć ich ilość.

Jeśli chcesz prezentować się dobrze na zdjęciach, a zakładam, że tak jest, to pamiętaj o tym, aby się nie garbić. Mama powtarzała to przez całe dzieciństwo i miała rację. Ok, jesteś wyprostowana, co dalej? Pilnuj swojego podbródka. Przed swoim ślubem poświęć  5 minut i sprawdź, który z Twoich profili jest tym lepszym oraz oceń bezpieczną granicę między zbyt uniesionym podbródkiem a momentem, gdy jest ich dwa lub… o zgrozo więcej 😉

jak przygotować się do zdjęć

Uśmiech i gesty

W tym dniu stres zazwyczaj odpuszcza po ceremonii lub po pierwszym tańcu. Tyle przygotowań, by to był najpiękniejszy dzień w Twoim życiu… Dlatego pamiętaj o tym, by ozdobić go swoim uśmiechem. Nie żałuj go też swojej drugiej połówce. Podczas ceremonii pamiętajcie o sobie nawzajem, czułe spojrzenie czy uśmiech nie tylko będą pięknie wyglądać na zdjęciach, ale i rozluźnią trochę atmosferę. Równie ważne w tym momencie są Wasze dłonie. Ceremonia w kościele jest dłuższa niż ta cywilna, więc wykorzystajcie ten czas, by złapać się za ręce, spojrzeć na siebie… No sami wiecie o co chodzi 🙂

Ostatnia rzecz – obrączki. Od tego jak je będziecie nakładać zależy czy w ogóle będą widoczne na zdjęciach. Moment ich zakładania trwa krótko, więc postarajcie się trzymać je delikatnie dwoma palcami tak, by były one widoczne z perspektywy fotografa. Niestety często zdarza się, że zamiast obrączek widać tylko palce, które trzymają serdeczny palec drugiej osoby, a jak wiemy nie o to chodzi.

jak przygotować się do zdjęć

jak przygotować się do zdjęć ślubnych

Z perspektywy fotografa ślubnego (a na pewno mojej) są to najważniejsze punkty, które sprawią, że Wasze zdjęcia nabiorą odpowiedniego charakteru, a ich estetyka zapewni ponadczasowość. Jeśli macie swoje wskazówki do tego, jak jeszcze można „polepszyć” efekt końcowy ślubnego reportażu piszcie do mnie na Dajana Rutkowska fotografia artystyczna